Ochranná fólie SafeTouch

Jednoznačná volba pro antimikrobiální ochranu povrchů

Vysoce účinná ochrana

Fólie obsahuje vysoce účinné činidlo – pyrithion zinečnatý, který je obsažený uvnitř filmu.

Odolává čistidlům

Plně odolává častému čištění rozpouštědly – 70,0% ethanol, 0,1% IPA a 5,0% benzalkoniumchlorid.

Účinná ochrana na 3 roky

Fólie prokazuje antivirovou aktivitu 74,3% proti lidskému koronaviru HCoV-229E po kontaktní době 24 hodin.

Co je ochranná fólie SafeTouch?

Ochranná fólie SafeTouch je 80 mikronový samolepicí čirý laminát, plně odolný vůči náročnému a abrazivnímu čištění, s další výhodou antimikrobiálních vlastností minimalizujících šíření bakterií a lidských koronavirů. Bez problémů lze aplikovat na širokou škálu povrchů: tvrzené PVC, akryl, sklo, dřevo, nerez, hliník a dokonce i dotykové obrazovky. K dispozici v lesklé a matné povrchové úpravě.

Tento ochranný film obsahuje vysoce účinné antimikrobiální činidlo pyrithion zinečnatý, které inhibuje růst mikroorganismů, jako jsou bakterie, houby a paraziti na povrchu. Účinná látka působí tak, že zbavuje mikroby podmínek, které potřebují k přežití a šíření. Film poskytuje více než 99,99% prokázanou ochranu proti růstu konkrétních mikrobů po dobu 3 let bez jakékoliv údržby. Ochranná fólie SafeTouch také prokazuje antivirovou aktivitu 74,3% na lidský koronavirus HCoV-229E po kontaktní době 24 hodin.

V případě potřeby lze ochrannou fólii jednoduše sejmout bez zbytků lepidla, což umožňuje, aby byl povrch po odstranění fólie snadno uveden do původního stavu.

Široké spektrum použití

Maloobchod

Chraňte vaše zákazníky v místech, kde dochází k největšímu kontaktu jako jsou prostory pokladen, prodejní pulty, dotykové obrazovky či stoly ve food courtu. Všechny hladké povrchy lze opatřit lesklou či matnou fólií SafeTouch.

Zdravotnictví

Fólii SafeTouch oceníte také ve zdravotnickém a lékařském prostředí, zejména v místech první linie, kde se setkává zdravotnický personál s pacienty – recepce, plochy v čekárnách, stoly v sesternách a další kontaktní plochy.

Vzdělávání

Ochrana našich dětí je také velmi důležitá a proto najde fólie SafeTouch velmi dobré uplatnění při aplikacích na školní lavice, židle, stoly, učitelské katedry, prosklené nástěnky či školní pomůcky.

Veřejná doprava

Veřejná doprava je jedno z nejrizikovějších míst, kde na malém prostoru dochází ke kontaktu velkého množství lidí v jeden okamžik. Fólií SafeTouch lze opatřit madla v dopravních prostředcích, okna a skleněné přepážky či dřevěná a plastová sedadla.

Pohostinství

U jednoho stolu se během krátké doby vystřídá velké množství lidí, kteří mohou představovat vysoké riziko nákazy různými bakteriálními a virovými nemocemi. Proto doporučujeme všechna místa – stoly, bary a pulty opatřit ochrannou fólií SafeTouch.

Akce

Chraňte své návštěvníky na společenských a výstavních akcích. I zde fólie SafeTouch nalezne široké uplatnění – výstavní plochy, plochy v konferenčních místnostech, odkládací stolky, informační cedule a plochy prodejních automatů, kterých se dotýkáme.

Máte zájem ochrannou fólii SafeTouch?

Neváhejte se na nás se svým požadavkem obrátit ještě dnes. Obratem vám připravíme cenovou nabídku.

Podrobnosti o ochranné fólii SafeTouch

Ochrannou fólii SafeTouch lze aplikovat přímo na širokou škálu povrchů, jako je plast, akrylát, nerez, hliník, dřevo nebo sklo. Jeho vysoká úroveň průhlednosti umožňuje zachování přirozeného vzlhedu podkladového povrchu. Tato fólie je ideální pro aplikaci na širokou škálu plochých předmětů, včetně dveří, stolů, židlí, pultů, skříněk, polic, oken, panelů či klik.

V souladu s ISO 22196 bylo prokázáno, že antimikrobiální vlastnosti ochranné fólie SafeTouch nabízí vysokou úroveň účinnosti (více než 99,99%) proti řadě různých druhů bakterií *, včetně:

Escherichia Coli (E. Coli)
Staphylococcus Aureus (Golden Staph) Methicillin-resistant Staphylococcus Aureus (MRSA) Salmonella
Listeria
Klebsiella Pneumoniae (K. Pneumoniae) Enterococcus Faecalis (E. Faecalis)
Pseudomonas Aeruginosa
Legionella Pneumophila

V souladu s ISO 21702 vykazuje fólie SafeTouch antivirovou aktivitu 74,3% (1,3 log10 TCID50) na lidský koronavirus HCoV-229E po kontaktní době 24 hodin při 25 ° C s relativní vlhkostí ≥ 90%.

* V době, kdy byl tento dokument vytvořen, byl testován seznam výše uvedených bakterií. Průběžně se provádějí testy na jiných mikrobech.

Důkladné testy dokazují, že antimikrobiální účinek fólie SafeTouch vydrží dlouhodobé a opakované čištění povrchu pomocí drsných rozpouštědel, jako je 70,0% ethanol, 0,1% IPA a 5,0% benzalkoniumchlorid. Všechny testy byly provedeny nezávisle ** a poskytovaly uspokojivé výsledky.

** SafeTouch fólie byla nezávisle testována společností 3A Laboratori (akreditace UNI CEI EN ISO / IEC 17025 a certifikace UNI EN ISO 9001)

Součástí fólie SafeTouch je samolepka, která informuje vaše zákazníky, že používané povrchy jsou opatřeny ochrannou vrstvou.

 • Popis – Technická laminace – lesklý/matný povrch
 • Lepidlo – Semi-permanentní solventní lepidlo
 • Síla lepidla – 10N / 25mm (Finat TM 1/24h)
 • Podkladový papír – PE-potažený silikonový papír, 140g/m²
 • Teplotní rozsah – -30°C až +90°C
 • Třída hořlavosti – EN13501 – 1:2018, B-s1, d0
 • Životnost – 3 roky*

Informace o fyzikálních a chemických vlastnostech jsou založeny na testech, které pokládáme za spolehlivé. Hodnoty zde uvedené jsou typickými hodnotami a nejsou použitelné jako přesné technické charakteristiky. Jsou poskytovány pouze jako informace bez garance a nejsou součástí záruky produktu. Zákazníci musí před použitím nezávisle posoudit vhodnost materiálu pro dané použití. Veškeré technické údaje mohou být změněny.
* Trvanlivost se vztahuje na středoevropské klimatické podmínky. Skutečná trvanlivost závisí na přípravě povrchu, skutečných klimatických podmínkách, umístění produktu a údržbě aplikace. Např. v případech, kdy je aplikace otočena na jih; v oblastech s dlouhotrvajícími vysokými teplotami jako jsou jihoevropské země; v průmyslově znečištěných oblastech nebo ve vyšších nadmořských výškách bude exteriérová trvanlivost snížena. Exteriérová trvanlivost bude rovněž snížena pro horizontální aplikace. Tisková média musí být před dalším zpracováním (např. laminace, aplikace) zcela suché. V opačném případě může zbytkový solvent změnit specifické vlastnosti produktu.

Kde všude lze ochrannou fólii SafeTouch použít?

Ochrana prodejních pultů
Ocrhana klik dveří
Ochrana prosklených chladících zařízení
Ochrana stolů v restauracích
Ochrana madel
Ochrana dotykových obrazovek a kiosků
Ochrana lékařského prostředí a zařízení
Ochrana pultů nejen v barech

Nezávislé testy provedené společností 3A Laboratori

Při nezávislém testovaní se zjistilo, že antimikrobní vlastnosti se nezmění ani když byla fólie SafeTouch úplně ponořená na 1 minutu do 3 různých roztoků 70,0% etanolu, 0,1% IPA a 5,0% benzalkoniumchloridu. Následně byla testovaná fólie vyčištěna a vysušena a znovu testována po dobu další minuty, přičemž tento cyklus testování se opakoval 50-krát.

Máte zájem o ochrannou fólii SafeTouch?

Zašlete nám poptávku nebo zavolejte na +420 608 059 509.

  Zadejte celé své jméno.

  Zadejte Váš email

  V případě zájmu, zadejte název firmy.

  Zadejte Váš telefon.

  Podrobně specifikujte o jaký druh výroby či tisku máte zájem vč. rozměrů a počtu kusů.


  Reálné recenze našich zákazníků

  Tvarový ořez

  Nejčastěji se tvarový ořez používá u samolepek, které se po vytištění vyříznou do Vámi definovaného tvaru. Tzv. Kiss Cut prořízne pouze samolepicí vrstvu a podkladový papír (liner) neporuší. Výsledkem jsou samolepky dodané v roli. Pokud si přejete nařezání do archů či Die Cut – tvarový ořez vč. prořezu lineru, kontaktujte nás.

  Soubor s tiskovými daty musí obsahovat samostatnou vrstvu s vektorovou cestou, která je vytvořena z nadefinované přímé barvy (ideálně 100% M) pojmenované CutContour. Takto pojmenovanou cestu rozpozná řezací plotr a vytvoří ořez.

  Laminace

  Jednostranné laminování (potažení výtisku čirou fólií) zaručí Vašemu tisku stálobarevnost, ochranu proti otěru a UV záření. Laminační fólie může být lesklá, matná, strukturovaná např. pro podlahové samolepky či speciální popisovatelné nebo antigraffiti. Doporučujeme laminovat hlavně aplikace pro venkovní použití a polepy aut.

  Formátování

  Formátování provádíme dle ořezových značek, kterými jsou opatřeny Vaše tiskoviny. Pokud se jedná o tisky, které budeme také aplikovat, je nutné nechat na tiscích přesah a seříznout na čistý formát až po aplikaci. Pokud si přejete jiné formátování, dejte nám vědět.

  Aplikace a instalace

  Součástí našeho týmu je i zkušený aplikátor reklamy, který provádí jakýkoliv druh instalace a aplikace námi vyrobené reklamy a polepů. Polepy výloh, polepy aut, aplikace samolepicích tapet, instalace štítů a boxů a dalších.